O nas

Szkoła Przyjazna Planeta prowadzi lekcje z nauki i doskonalenia pływania w Szczecinie dla dzieci od 5 roku życia, młodzieży oraz dorosłych. Uczymy pływać od 1998 roku.

Dla nas najważniejsze jest dziecko, gdzie największą radość czerpiemy z jego uśmiechu, oraz tego jak po kolei przełamuje swoje bariery i lęki przed wodą.

W naszej szkole pływania zapewniamy dzieciom , optymalne warunki nauki poprzez dobór grup według wieku i umiejętności.

Zajęcia adaptacyjne do środowiska wodnego dla dzieci w wieku 5 – 6 lat maja na celu oswojenie dzieci ze środowiskiem wodnym i stworzenie podstaw do późniejszego etapu nauki pływania.

Dzieci poprzez zabawę i ćwiczenia opanowują podstawowe umiejętności i zachowania, hartują się , pobudzają układ krążenia i układ oddechowy, stymulują rozwój aparatu ruchu, wzmacniają stawy i mięśnie oraz pobudzają koordynację ruchowo- wzrokową. Natomiast kontakt z rówieśnikami rozwija niesamowicie sferę emocjonalną.

Zajęcia dla dzieci od 7 do 17 roku życia maja na celu naukę i doskonalenie 4 stylów pływackich ( grzbiet, kraul, żabka i delfin ), oraz skoki startowe, poprzez odpowiednio dobrane ćwiczenia do każdego stylu.

Dla dzieci powyżej 14 roku życia prowadzimy zajęcia z elementami ratownictwa wodnego oraz nurkowania , które pozwalają dzieciom na sprawdzenie swoich możliwości i zdobycie nowych uprawnień po zapisaniu się na odpowiedni kurs.

Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanych instruktorów oraz trenerów pływania z wieloletnim doświadczeniem , które pozwalają w sposób profesjonalny przekazując wszelkie tajniki nauki pływania.

Szkoła wyposażona jest w najnowszy sprzęt pływacki, który stanowi świetny element pomagający wdrożyć się najmłodszym dzieciom w nowe środowisko wodne.

Pływanie, jako formę ruchu uważam sportem na całe życie , oraz najlepszym sposobem na korekcje wad postawy i prawidłowy rozwój fizyczny dzieci i młodzieży.